Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Blog

30.4.2018, 18:38

Vždy připraven! - Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky jsou důležité pro každého z nás, částečně rozhodují o naší budoucí cestě. Jen několik málo bodů může rozhodnout o budoucím oboru našeho vzdělání. Jak se na ně poctivě připravit a nic nezanedbat?   Podmínky přijetí V první řadě si zjistěte podmínky, které je třeba splnit k přijetí na váš vysněný obor. Některé fakulty přihlížejí i ke studijním výsledkům na střední škole. Můžete také nahlédnout na percentily přijatých studentů z minulých ročníků.   Jak to bude probíhat? Zjistěte si dopředu všechny dostupné informace o samotném testu - kolik času na zkoušku budete mít? Přijdete o body, pokud špatně odpovíte? Můžete se občerstvit? Když budete…
27.4.2018, 19:35

Stipendia - mám na ně nárok?

Co si budeme povídat - vysoká škola je finančně náročná v jakékoli formě studia. To si uvědomuje každý z nás. Proto mají všichni studenti podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách možnost získat školní stipendium. Jaká jsou základní stipendia a jak jich dosáhnout?   Šprtání se vyplatí! V případě, že během svého studia dosahujete výborných výsledků, máte nárok na prospěchové stipendium. Nabízí ho všechny univerzity, ale každá si může určit své vlastní podmínky k jeho získání. Ve všech případech platí, že tyto podmínky jsou velice náročné a splní je jen ti nejlepší. Jak už název napovídá,…
26.4.2018, 16:24

Než začnu psát absolventskou práci

Celé studium na ni trénujete, bez ní nezískáte titul. Je náročná a musíte si ji obhájit. Řeč je o vědecké práci, kterou nenapíšete za den. Absolventská práce! Jaké má mít náležitosti a na co myslet, než se do ní vrhnete?   Náležitosti Absolventská práce by se měla pohybovat v rozsahu 30 - 40 stran, do kterých se nezapočítávají úvodní listy, seznam použité literatury a přílohy. Práce se skládá ze dvou částí - teoretické a praktické, kdy větší díl má zabírat část praktická. Jazyková stránka musí odpovídat současné jazykové normě. Jakékoliv chyby snižují úroveň práce bez ohledu na její vědeck…
25.4.2018, 09:01

Doktorand tvrdý chleba má

Je vám 26 let. Magisterské či inženýrské studium máte zdárně za sebou, ale co teď? Nastoupit do práce, nebo navázat doktorským studijním programem? To, co obnáší druhá zmíněná volba, zjistíte v tomto článku.   Kdo je doktorand? Doktorand se uchází o titul doktora, navštěvuje tedy doktorský studijní program. Musí se povinně účastnit přednášek, odevzdávat a publikovat vědecké práce. Toto tříleté studium je završeno náročnou absolventskou zkouškou - jedná se buď o rigorózní zkoušku, nebo o disertaci.   Vyplatí se mi doktorát? Než se pustíte do honu za doktorátem, zvažte, jestli je to pro váš obor vhodné. Na jaké pozici se chcete uplatnit? Advok…
24.4.2018, 18:37

7 pravidel emailové komunikace

Emailová komunikace je v dnešní době klíčová a email jako takový je dnes považován za nejdůležitější komunikační prostředek. Podívejte se na sedm základních pravidel, kterých byste se měli držet.     1.Předmět emailu jako základ Předmět emailu je tím nejdůležitějším vůbec. Musí jasně a stručně definovat obsah celé zprávy  tak, aby bylo okamžitě jasné, o čem email pojednává. Email s nevyplněným předmětem navíc může snadno spadnout do nevyžádané pošty. 2.Nezapomínejte na vhodné oslovení Začít email bez oslovení není slušné. Samotné oslovení se také dá snadno zkomolit. Pokud například jednáte s magistrem, používejte oslovení “pane magistře” a…
20.4.2018, 17:42

5 tipů, jak si říct o povýšení

Snažíte se při studiu budovat kariéru a stále máte pocit, že nejste doceněni? Zkuste těchto pět triků, které vám pomohou přiblížit se lepšímu platu.   Více než polovina zaměstnanců není dlouhodobě spokojena se svým platem, ale neodváží se říct si o jeho zvýšení. Pokud patříte mezi ně, v první řadě musíte sebrat odvahu a konečně se odhodlat. V opačném případě budete pracovat za stejnou mzdu nejspíše navždy. Když už si o plat říkáte, nezapomeňte na následující rady.   1.Dobré načasování Na konverzaci ohledně platu musí především být dobrá situace. Pokud žádáte o vyšší plat v momentě, kdy firma šetří, nebo se potácí v problémech, dobře…
20.4.2018, 17:36

10 superpotravin pro váš mozek i tělo

Termín “superfood” je v módě už dlouho. Mezi superpotraviny patří to, co nejen zasytí žaludek, ale podporuje i váš mozek, zdraví a dodává tělu dostatek minerálů a živin. Podívejte se na žebříček deseti potravin budoucnosti.   1.Chia semínka Chia semínka jsou velmi populární pro jejich vysoký obsah vitamínů, proteinů, vlákniny a mastných kyselin. Pro velké množství proteinů jsou často užívány sportovci k nárůstu svalové hmoty. Podporují také soustředění a pomáhají zahnat únavu. 2.Avokádo Spolu s olivami je avokádo ovocem nejbohatším na tuky. Jde hlavně o tuky tělu prospěšné, které pomáhají činnosti srdce a zároveň jsou prevencí proti kardiovaskulárním…