Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Co čekat od přípravného kurzu na VŠ?

Každým rokem roste nabídka přípravných kurzů na VŠ a stejně tak i počet studentů, kteří je využívají. Vyplatí se do nich investovat a dokáží zvýšit vaše šance na přijetí?

 

V rozsáhlé nabídce si může vybrat každý, vznikají různé typy kurzů a přístupů k výuce. Už dávno nejsou přípravné kurzy jenom o víkendovém sezení ve třídě, kde vám během dvou hodin natlačí do hlavy látku celého půl roku.

 

Dnes si můžete vybrat klidně i cestu e-learningu, stejně jako zaměření kurzů je široké. Připravit se můžete nejenom na SCIO testy, ale také na medicínu, techniku či policejní akademii. Liší se i délka a intenzita kurzů. Ale stále platí, že kurzy nabízejí jak soukromé společnosti, tak samotné univerzity, nebo přímo společnost, která testy vytváří.

 

Z přípravných kurzů nejvíce vytěžíte v případě, že se sami nedokážete přemluvit k učení, trpíte prokrastinací, nebo nejste zrovna testový typ. Pokud jste se na první pokus nedostali, nebo nechcete nic nechat náhodě, jsou pro vás jasnou volbou.

 

Na co se zaměřit při výběru kurzu?

Samotná cena by pro vás neměla být rozhodujícím faktorem, protože drahý v tomto případě rozhodně neznamená dobrý. V první řadě se zajímejte o následující faktory:

  • Obsah kurzu a pokrytí všech témat.
  • Maximální počet účastníků kurzu.
  • Co vše je zahrnuto v ceně.
  • Jací lektoři vás budou učit.

 

Na začátku je ale třeba si uvědomit, že kurz není žádná formulka, která vás automaticky dostane na vysokou školu. Ano, může vám to přinést značné výhody a zvýšit šance. Ale ta hlavní část stále leží na vás.