Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Prezenční, nebo kombinované studium?

Pokud stojíte před rozhodnutím, jakou formu studia si vybrat, tento článek bude určen přímo pro vás. Přečtěte si informace o výhodách a nevýhodách kombinovaného a prezenčního studia, které vám pomohou s dalším výběrem.

 

Prezenční studium

Tento systém studia u nás výrazně převažuje a volí ho především studenti do 26 let. Pokud pro vás není problém trávit většinu svého času ve škole a nemusíte pracovat, je pro vás ideální volbou.

 

Načerpáte mnoho informací, ovšem čas vám zbude pouze na občasné brigády, proto dobře zvažte, zda v blízké budoucnosti nebude zaměstnání při studiu nutností. Toto studium také přináší různé studentské úlevy a ušetříte tak na bydlení, dopravě, případně vstupech do divadel a muzeí.

 

Kombinované studium

Kombinované studium je spojením dálkového a prezenčního studia. Je vedeno pevně stanoveným studijním plánem, v kterém není možné přesouvat předměty z jednoho semestru do druhého, případně měnit čas seminárních skupin.

 

Kombinované studium je také náročnější na domácí přípravu a vyžaduje větší samostatnost studenta. Nejvýraznějších rozdílem oproti prezenčnímu studiu je fakt, že nebudete nuceni do školy chodit každý den, ale jen cca třikrát za semestr. Budete proto mít čas na případnou práci, ale i více povinností a požadavků na studium doma.

 

Forma kombinovaného studia je vhodná pro ty, kteří si při zaměstnání chtějí dodělat VŠ, případně by si bez zaměstnání studium nemohli dovolit, nebo chtějí při studiu získat potřebnou praxi